ביטוח מבנה – על האותיות הקטנות

ביטוח בניין משותף הפך לאחרונה לנפוץ מאוד בעולם הביטוח.

כחלק מגידול האוכלוסייה, וכחלק ממציאת פיתרון לצפיפות האוכלוסין, נבנים בניינים רבי קומות אשר מאכלסים בתוכן עשרות משפחות.

כעת נוצר מצב שיש לדיירי הבניין, מלבד האחריות על הדירה שלהם, אחריות על תיחזוק הציוד המשותף.

ביטוח המבנה הוא אחד מהפוליסות הכי חשובות לתחזוק החלל המשותף של הבניין.

מה הוא בדיוק נותן? ומהן האותיות הקטנות שצריך לשים אליהן לב?  את כל זה ריכזנו עבורגם במאמר הבא.

 

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה מבטיח לנו ראש שקט בנושא לנזק החלל המשותף. במצבים של מזג אויר קיצוני, רעידת אדמה, הצפה, שיטפון ועוד, הוא נותן כיסוי מלא על הנזק שנגרם. החללים המשותפים לבניין יכולים להיות לובי הג=כניסה, מקלטים, ארונות חשמל שניזוקו, שמשות וחלונות, חדר המדרגות, מעלית וכו'. אך יש לשים לב, שממש בכמו בכל תחום ביטוח אחר, גם כאן צריך לראות מה הביטוח כולל, כי כמובן יש כמה פוליסות שאותן אפשר לרכוש יחדיו, או בנפרד בהתאם לצרכי הבניין. ריכזנו עבורכם כמה מהאפשרויות שביטוח מבנה נותן

 

ביטוח נזקי מים וצנרת

נזקי צנרת, או לחלופין פיצוץ צינור, יכול לגרום נזק מאוד גדול לדיירי הבניין. מצב של הצפה יכול להשבית את כל מערכת החשמל, וגם לפגיעה ברכוש כמו המכוניות בחניון התת קרקעי. נוסף על כך, הרבה נזילות שהתגלו בדירות הפרטיות של הדיירים קשורות בכלל לבעיית צנרת בחלל המשותף לבניין.

 

ביטוח לרכוש משותף

בעת כל צרה שתבוא, גם כאן הנזק לרכוש הבניין יכול להיות גדול מאוד, ולהגיע לסכומים אדירים . כמו לדוגמה המכוניות בבניין שנפגעו כתוצאה מתאונה של פיצוץ או שטיפון, חדר הכושר שנמצא בבניין ועוד. כיסוי זה נותן לדיירים ראש שקט ופיצוי כספי הולם לכל הציוד שניזוק.

 

ביטוח רעידת אדמה

ביטוח זה, הוא אחד שאסור להקל בו ראש, כיוון שיראל ידועה במיקומה הבעייתי בקשר לרעידות האדמה – השבר הסורי האפריקאי. רעידת אדמה יכולה לגרום להרס הבניין, ואם במצב שאין ביטוח מבנה משותף לא יהיה ניתן לבנות את הבניין מחדש ולתקן את כל הנזקים.

 

ביטוח מעלית

מעלית היא אחד הדברים החשובים ביותר בבניין רב קומות. כאשר נגרם לה נזק, הדבר יכול לגרום לצרות צרורות לדיירי הבניין. במקום ללכת ולהסתבך, יש את הכיסוי הזה – שאם נגרם נזק למעלית כתוצאה ממה שפירטנו לעיל, אז חברת הביטוח נותנת פיתרון מהיר ומטפלת בכל מה שקשור למעלית.

כפי שניתן לראות, ישנם כמה סוגי פוליסות לביטוח מבנה משותף. חשוב ללכת לכמה חברות ביטוח ולהשוות את המחירים בהתאם. נוסף על כך, חשוב שתדברו על אופי הבניין ואופי הסביבה שהוא נמצא בה. כך יוכלו נציגי חברות הביטוח להתאים לכם אישית את הביטוח שאתם צריכים .

 

משפחה מתחת למטריה

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

האם מחיר למשתכן משתלם_ 
האם מחיר למשתכן משתלם?

מדינת ישראל מתמודדת עם משבר נדל"ן עמוק וחריף במשך שנים רבות. ממשלות שונות ניסו לטפל במשבר ולפתור אותו. אחד הניסיונות הוא באמצעות תוכנית מחיר למשתכן. לפני שמגיעים הצעה ומבקשים לרכוש

למאמר המלא »