ביטוח רפואי

אנחנו חיים בעולם של סכנות. לא סתם אומרים שזה מסוכן לחיות כי בסוף מתים, גם אם מדובר בהלצה – יש בה מעט אמת שכן מדי יום כל אחד מאיתנו לוקח לא מעט סיכונים ומגיע למצבים לא פשוטים או מאתגרים. כאשר מדובר בבריאות אין ספק שצריך לעשות כל מה שאפשר על מנת לוודא שיש כיסויים וביטוחים שיסייעו במקרה הצורך להתמודד עם כל צרה או בעיה ובדיוק לשם כך קיימות פוליסות שונות ומגוונות של ביטוחים רפואיים. הנושא של ביטוחים אלה נמצא כל הזמן בשיח הציבורי ובכלי התקשורת, שכן יש הרבה מאד שינויים שחלים בתחום הזה ללא הרף ויש לו קשר הדוק גם עם היותו של כל אזרח מבוטח בקופת חולים. כאשר נכנסים לעומקם של דברים אפשר ללמוד ולהבין לא מעט ולהגיע למסקנה האישית האם נדרש ביטוח רפואי נוסף או שאין בו צורך.

סמל רפואה

בואו נדבר על ביטוח רפואי

כשמו כן הוא – הביטוח הרפואי נועד על מנת לסייע להתמודד עם עלויות גבוהות של טיפולים רפואיים או פגישות עם אנשי מקצוע ורופאים בנושאים שדורשים התייעצויות. מצד אחד – כל אלה, ברמה כזו או אחרת קיימים ועומדים לרשות אזרחי המדינה דרך שירותי הבריאות של קופות החולים. יחד עם זאת – אין זה סותר לרכוש באופן עצמאי פוליסת ביטוח רפואי פרטי על מנת להגדיל את הכיסוי, להוסיף סעיפים או שירותים שלא ניתנים דרך קופת החולים או להתאים באופן אישי את הביטוח למצב רפואי ספציפי של אדם מסוים. כאשר קורה, חלילה, מקרה רפואי, יכולות להיות קשורות אליו עלויות גבוהות מאד וכל סיוע של ביטוח שקיים ברשותו של האזרח ועל שמו – יכול להקל עליו בתשלום.

איך משיגים פוליסת ביטוח רפואי?

כאמור, הנושא של ביטוחים רפואיים הולך יד ביד במדינת ישראל ביחד עם ההסדרים שיש לכל אזרח עם קופת החולים שהוא מבוטח דרכה. חברות בקופת חולים היא חובה על פי החוק ולכן זה מעגל הביטוח הרפואי הראשון של כל אזרח, החל מיומו הראשון לחיים. בנוסף לביטוח בסיסי ויסודי זה יכולים האזרחים לבחור להרחיב את הכיסויים על ידי תכניות השב"ן של קופות החולים. אין זה חובה ונתון לשיקול דעתו ובחירתו של המבוטח. מעבר לזה – קיימים הביטוחים הפרטיים עליהם תוכלו לקרוא באתר שקוף. כל אדם, על פי רצונו יכול לבטח את עצמו באופן פרטי בחברת ביטוח זו או אחרת לאחר שקרה את התנאים והסעיפים המתאימים לו והוא עושה זאת ישירות דרך נציגי החברה. חשוב מאד להבין לעומק את המשמעות של הסעיפים השונים ולשאול כל שאלה שמתעוררת וקשורה בהשלכות שיש לבחירה של פוליסה זו או אחרת (רישום לקופת חולים(זכות)

למה כדאי שיהיה ביטוח רפואי פרטי?

ביטוח רפואי יכול לכלול סעיפים שקשורים לשירותים רפואיים, פרא רפואיים או היקפיים שישלימו את השירותים שהוא מקבל מקופת החולים ומשרד הבריאות. ישנן פוליסות שכוללות גם, לדוגמא, טיפולי רפואה קוסמטית שכלל לא נכללים בסל הבריאות ולכן מי שמתעניין בטיפולים שכאלה עשוי למצוא עניין בפוליסת ביטוח פרטית שתסבסד עבורו את הטיפולים הרלוונטיים. הורים רבים מוצאים טיפולי התפתחות עבור הילדים שלהם דרך ביטוחים אלה ולכן יש להם ביקוש רב. מכיוון שאף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה תמיד כדאי להיות מכוסים ולדעת שיש מהיכן לבקש סיוע או השתתפות בתשלומים. זהו בדיוק התפקיד של הביטוחים הרפואיים הפרטיים והם עומדים לרשותם של המבוטחים ומסייעים רבות.

איך בוחרים פוליסת ביטוח רפואי?

למרות שעל פניו זה נראה קל וכל אדם יודע שהוא מכיר את עצמו הכי טוב – מה שבאמת הכי כדאי זה להתייעץ עם מי שבקיא בעולם ביטוחי הבריאות ולהתייעץ איתו בנוגע לפוליסה המתאימה ביותר לכל אדם ואדם. כאשר ישנו עניין רפואי אשר בגינו שוקל אדם מסוים להצטרף לתכנית ביטוח באופן פרטי, ייתכן ועליו למלא טפסים או לענות על שאלות וחשוב שהוא יהיה מצויד בכל המסמכים הרפואיים המתאימים והדרושים לשם כך. נציג חברת הביטוח יוכל לפרט את היתרונות והחסרונות, להסביר על גובה הפרמיה ולתת את כל המידע בנוגע להפעלת הביטוח והגשת התביעה בדרך הטובה והנכונה ביותר. יש ערך רב לקבלת מידע נכון, עדכני ורלוונטי ככל האפשר ולכן אין תחליף לייעוץ מקצועי שיקבל הלקוח ממי שעובד בתחום הביטוח הרפואי ומכיר אותו על בוריו.

החזרי מס על תקופת אבטלה לפרטים כנסו לכאן.

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

האם מחיר למשתכן משתלם_ 
האם מחיר למשתכן משתלם?

מדינת ישראל מתמודדת עם משבר נדל"ן עמוק וחריף במשך שנים רבות. ממשלות שונות ניסו לטפל במשבר ולפתור אותו. אחד הניסיונות הוא באמצעות תוכנית מחיר למשתכן. לפני שמגיעים הצעה ומבקשים לרכוש

למאמר המלא »