יועץ עסקי – הדרך הנכונה להתפתחות העסק שלך

יועץ עסקי, מייעץ לעסקים מכל המגזרים, בכל סדר גודל, ובשלבים שונים בהם נמצא העסק.

היועץ עוזר בייעוץ, ליזם בשלב הקמת העסק, לעסקים קיימים, שיש בהם תחושה של אי מיצוי הפוטנציאל של העסק, לעסקים החווים תקופת האטה או משבר, לעסקים המעוניינים לבצע מהלכים משמעותיים, כגון התרחבות, לעסקים היוצאים עם מוצר חדש, ועוד.

 

תפקידו של יועץ עסקי

תפקידו של אייל פז ייעוץ עסקי, הוא להכיר את העסק היטב על כל היבטיו, את בעל העסק, שאיפותיו והתנהלותו השוטפת. יועץ עסקי, מתחיל את התהליך עם העסק, בשיחת טלפון ראשונית, כדי להבין האם השירות שלו, מתאים לעסק הספציפי. במידה וכן, ממשיכים לפגישת היכרות, שמטרתה להכיר את בעל העסק, ואת הארגון עצמו יותר לעומק. בנוסף, פגישת ההכרות מיועדת גם כדי להבין מה נחוץ לעסק, וכיצד היועץ העסקי יכול לעזור בכך.

 

סקירת עומק לעסק

לאחר שלב ההכרות, נערכת על ידי היועץ העסקי סקירת עומק, הנותנת תמונה רחבה, אובייקטיבית ומקצועית, המוצגת לבעל העסק, ומאירה לו נקודות חשובות בעסק. סקירת העומק כוללת: דוחות של רואה חשבון, מצבת כוח אדם בעסק, המשרות והמשכורות בעסק, טיב המיתוג של העסק, ופעילות מערך המכירות בעסק. סקירת העומק לוקחת בחשבון, גם את המוצרים והשירותים השונים, ומידת רווחיותם, התמחור, עלויות הייצור והתפעול, עבודה מול ספקים, השוק בכללותו והמתחרים, ועוד.

 

תוכנית פעולה מפורטת

הנתונים הנאספים עבור סקירת העומק, משמשים לאחר מכן, גם לתכנון עסקי, במסגרתו מציע היועץ העסקי תוכנית פעולה מפורטת, עם יעדים מדידים, כיווני התפתחות עתידיים, תכנון אסטרטגי לטווח ארוך, וכמובן הפעולות הנדרשות לעמידה ביעדים. לבסוף, יועץ עסקי מלווה את הלקוח, לכל אורך הוצאת תוכנית הפעולה לפועל, דואג להתנהלות נכונה של התוכנית, ובוחן האם קיימים פערים בין התכנון לביצוע, ובמידת הצורך דואג לביצוע השינויים הנחוצים.

 

היתרונות בייעוץ עסקי

יועץ עסקי, יכול לתת בחינה אובייקטיבית של העסק, ואת הפרספקטיבה הנדרשת, התכנון ויישום הצעדים הנדרשים, באופן מסודר, מאורגן ומקצועי, כדי לעזור לעסק להתרומם למעלה. בעל עסק גם אם הוא מיומן ביותר, לא יכול להיות מוכשר, בכל ההיבטים הנחוצים להנעת עסק. ניסיונו הרב והשכלתו של היועץ העסקי, עומדים לרשות העסק, ומביאים לתובנות והמלצות שערכן רב, לייצוב העסק ולשיפור רווחיותו.

 

לסכום

תפקידו של יועץ עסקי, הוא להכיר את העסק היטב על כל היבטיו. תחילה, נערכת פגישת הכרות עם היועץ העסקי, כדי להבין מה נחוץ לעסק, וכיצד היועץ יכול לעזור בכך. סקירת עומק, הנערכת לאחר מכן, נותנת תמונה רחבה ואובייקטיבית, המאירה נקודות חשובות בעסק. לבסוף, מגבשים תוכנית פעולה שתעזור לעסק להתרומם למעלה. לפרטים נוספים בנושא, ולקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות, פנו אלינו לחברת "אייל פז ייעוץ עסקי ופיננסי", המתמחה בייעוץ עסקי ופיננסי.

 פגישה

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך