כמה זמן לוקח לקבל החזר מס?

לא פעם אנו שומעים על אנשים שבוחרים לוותר על הליך החזר המס בגלל שהם סבורים כי מדובר בהליך מורכב וממושך. הדבר גרם לנו להבין כי עלינו לבדוק את העניין באופן מקיף, כדי להציג את התמונה המלאה ולהראות כמה זמן באמת לוקח לקבל את החזר המס. הישארו אתנו ותגלו אחת ולתמיד בכמה זמן מדובר ולמה צריך להמתין למשך זמן זה.

 

תכירו תחילה את הגורמים שאפשרו לנו לכתוב את המדריך

רגע לפני שנציג בפניכם כמה זמן לוקח לקבל החזר מס, אתם צריכים לדעת מי סייע לנו בכתיבת המדריך. מדובר בעצם באנשים שעברו את ההליך בעצמם בשנה האחרונה. בחרנו הפעם שלא לגשת אל נציגים ממס הכנסה. שכן, אנו רוצים לשמוע את המידע האמין ביותר ממקורות שחוו את העניין על בשרם.

אל אותם אנשים שסייעו לנו, הגענו לאחר שפרסמנו סקר קצר בנושא וביקשנו לקבל מידע מקיף. לשמחתנו, מעל ל – 30 אנשים הגיבו על הסקר ואפשרו לנו לקבל את כל הפרטים הדרושים. כעת, לאחר שקראנו את הכול, יש בידינו את המידע בנוגע לזמן המשוער שייקח לכם לקבל את ההחזר המדובר.

 

כמה זמן ייקח לכם לקבל החזר מס?

חשוב שתדעו שיש כל מיני סיבות שונות שצפויות לאפשר לכם לקבל החזר מס. רבים מהגורמים שפנו אלינו ציינו כי הם פנו לקבלת החזר מס בגין פיצויין לאחר פיטורין. לדבריהם, הם קיבלו את ההחזר לאחר כחודש ימים לערך.

אחרים, שביקשו לקבל החזר מס מסיבות אחרות, אמרו שההליך לקח בין 3 שבועות ל – 5. הטווח משתנה לפי המיקום של המשרד שאליו אתם שולחים את הבקשה. שכן, נראה שיש עומסים במשרדים מסוימים, כך שהטיפול בבקשות אורך מעט יותר זמן.

 

מה עשוי לעכב את קבלת החזר המס?

חשוב מאוד שתדעו שיש פרמטר נוסף שעשוי להביא לעיכוב בקבלת החזר המס. מדובר באופן הגשת הבקשה שלכם. אם הגשתם את הבקשה באופן שגוי, אתם עשויים לעכב את הטיפול. היו מי שאמרו לנו שלקח להם לסיים את ההליך לאחר חודשיים ויותר, בגלל שהם טעו בדברים הבאים:

  • צירפו מסמכים עם שגיאות
  • לא צירפו מסמכים חיוניים
  • שלחו את הבקשה למקום לא נכון

 

איך תוכלו לקבל את החזר המס שלכם בהקדם?

אם אתם רוצים לסיים עם ההליך מהר ככל שניתן, כדאי שתדעו שיש אנשי מקצוע שמכירים את התחום באופן מעמיק והם יוכלו לסייע לכם. הם בעצם ימלאו אתכם את הטפסים וידאגו שכל המידע הנחוץ יועבר אל המשרד הנכון בזמן המתאים.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם כמה זמן לוקח לקבל החזר מס ואיך אפשר למצות את ההליך באופן המהיר ביותר. כעת, יש בידיכם את כל הפרטים הדרושים, כך שנותר לכם ליישם את המידע החיוני שצוין לעיל ולקבל את ההחזרים בהקדם.

החזר מס

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך