האם אפשר לקבל החזר על תיאום מס?

קרן הפנסיה מיועדת לתקופה שאחרי הפרישה מהעבודה, ולכן החשיבות שלה רבה. המטרה שלה היא לדאוג לנו כאשר נהיה מבוגרים ונפרוש ממעגל העבודה, באפן שנקבל משכורת מלאה בתוספת קצבה חודשית נוספת מהמדינה. אך מה קורה כאשר אין ברירה וחייבים למשוך את הכסף?

 

מס הכנסה על משיכת קרן הפנסיה

שיעור המס על משיכת קרן הפנסיה בישראל היא 35% וזהו אחוז גבוה מאוד לכל הדעות, אם לא אחוז המס הגבוה ביותר למשיכת כסף במדינה. האם הכסף הזה בהכרח הולך לקופת המדינה ומבחינתנו יורד לטמיון? לא. יש מקרים רבים בהם המושכים יהיו זכאים להחזר המס באחוז מסוים ואף להחזר מלא של כל המס שנלקח. מטרת קרנות הפנסיה היא לדאוג לעתידנו האזרחים לאחר גיל הפרישה, אך יש מצבים מיוחדים בהם גם המדינה מבינה שאין ברירה.

 

באילו מקרים נקבל החזר

החזר כספי המס ניתנים במקרים רבים ובתוכם:

  • משכורת נמוכה- במקרה בו נקלע אדם לקשיים כלכליים ומשכורתו נמוכה משכר המינימום במשק, יהיה זכאי להחזר המס
  • נכות המבוטח או קרוב משפחתו- שיעור נכות של כ-75% מקנה זכאות להחזר מלא של המס
  • פטירה- במקרה של מוות כמובן שמשפחתו של המבוטח יקבלו את סכום הפנסיה שנצברה לזכותו באופן מלא וללא מס
  • פיטורין מהעבודה- במידה ופוטר האדם מעבודתו, הוא יוכל למשוך סכום מסוים מהפנסיה ללא מס

ראוי לציין כי ניתן לקבל גם החזרי מס בגין בעיה רפואית. במידה והמושך את כספי הפנסיה שלו משתמש בה לצרכי הוצאות רפואיות, המדינה תשיב לו את כל כספו שנלקח בגין המס.

 

איך נקבל את ההחזר

את ההחזר מקבלים מרשות המיסים ע"י שליחת טופס ייעודי להחזרים הנקרא טופס 135, בשילוב טופס 106 של השנה הרלוונטית. בנוסף, תידרשו לספק אישור מקרן הפנסיה שלכם, ואישורים רלוונטיים כגון אישור אחוזי נכות חתום.

 

טיפ לקראת סיום – תתייעצו עם גורמים חיצוניים

שימו לב – אם אתם חווים קושי בהליך החזר המס על משיכת קרן הפנסיה שלכם, אתם יכולים לפנות אל גורמים מקצועיים שמכירים את התחום באופן מעמיק. שכן, הם אלו שיוכלו ללוות אתכם ולסייע לכם באופן מיטבי, כדי שתוכלו לקבל את כל המגיע לכם. רגע לפני שתפנו אל גורם מקצועי שכזה, עליכם לבדוק כי מדובר בגורם בעל ניסיון רב בתחום שנכתבו עליו חוות דעת רבות. שכן, כך יתאפשר לכם לדעת ב – 100% שזהו איש מקצוע שלא רק מכיר את התחום, אלא גם מבצע את עבודתו נאמנה.

 

לסיכום

החזר מס הכנסה על משיכת קרני הפנסיה עשוי להשיב לכם אלפי שקלים. התהליך אינו ארוך ולוקח בערך 3-4 חודשים עד שהכסף חוזר לחשבון שלכם. אל תוותרו על הזכויות שלכם, ודעו שאפשר למשוך את הכסף במידה ואתם באמת זקוקים לו- ללא חשש.

החזרי מס בגין בעיה רפואית

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

האם מחיר למשתכן משתלם_ 
האם מחיר למשתכן משתלם?

מדינת ישראל מתמודדת עם משבר נדל"ן עמוק וחריף במשך שנים רבות. ממשלות שונות ניסו לטפל במשבר ולפתור אותו. אחד הניסיונות הוא באמצעות תוכנית מחיר למשתכן. לפני שמגיעים הצעה ומבקשים לרכוש

למאמר המלא »