מסגרת אשראי – מה קורה אם עוברים אותה?

לעיתים בהם צצה הוצאה מיידית ולא צפויה, מסגרת האשראי שם כדי לתת לך את האופציה לרכוש בסכומים גבוהים, ללא בקשת הלוואה וצבירת ריביות גבוהות.

 

מהי מסגרת אשראי?

מסגרת אשראי היא סכום המקסימום שאתה יכול לבקש אשראי מהבנק, כלומר הסכום המקסימלי החודשי בו אתה יכול להשתמש אם הוא נמצא ברשותך ואם לא. כמובן שאם הסכום לא נמצא ברשותך החודש ותשלם רק חלק ממנו תיכנס למינוס אותו תיאלץ לחסות.

 

כיצד נקבעת מסגרת האשראי שלי מראש?

המסגרת נקבעת בהתאם לנתוני האשראי שלכם. חברת האשראי אוספת את נתוני ההוצאות שלכם ומוודא שאתם עומדים בהוצאות אלו ולא נכנסים למינוס לעיתים תקופות. הרי שאשראי היא גם סוג של הלוואה, בהסכם האשראי, בניכם לבין הבנק או לבין חברת האשראי, מתאפשר לכם לרכוש מוצרים ושירותים בלי הצורך בהחזקת סכום הכסף המיידי במזומן.

שירותי האשראי נוחים במיוחד כאשר ההוצאות וההכנסות נמצאים באותו טווח, וכן הציפייה ל"ראשון" או ה"עשירי", קריטית על מנת לכסות את הוצאות החודש הקודם, שהתאפשרו בעזרת "הלוואה"  שנקראת אשראי. זאת על מנת, להמשיך לבזבז כסף שעדיין לא נמצא ברשותנו, אלא ייכנס לחשבוננו בחודש הבא.

 

מה קורה כשעוברים אותה

כאשר אתם עוברים את מסגרת האשראי שלכם אתם עלולים למצוא את עצמכם משלמים ריבית גבוהה מאוד. המסגרת נועדה להגביל את טווח המינוס אליו הלקוח יכול להיכנס, כדי שלא תתפזרו ותרכשו לקסוס כשההכנסות שלכם צועקות מאזדה.

שכן אם תיכנסו למינוס גדול מידי, אותו לא תוכלו לכסות, הצד היחיד שהמרוויח כאן הוא הבנק, שיגזור על חשבון הלקוח עמלות גבוהות במיוחד עד שיצליח לסגור את המינוס. לכן, שווה להגדיל את מסגרת האשראי בהתאם להוצאות, על מנת לא להגיע למצב בו חוץ מהחזר האשראי שאתם משלמים, אתם משלמים ריביות גבוהות.

 

קיימת האופציה לא לקבל אישור להגדלת המסגרת?

לעיתים רחוקות, לפי חישובים שנעשים על ידי הבנק או חברת האשראי, עולה ההחלטה כי נתוני האשראי שלכם לא טובים מספיק, ולא מספקים ערובה בטוחה שתוכלו להחזיר את הכסף, ולכן לא מאשרים לכם את הגדלת המסגרת.

 

איפה ואיך מגדילים את מסגרת האשראי?

בעולם של דיגיטל היום פעולות רבות מתאפשרות דרך אפליקציות , ניתן פשוט להיכנס לאזור האישי ולבקש להגדיל את מסגרת האשראי בלחיצת כפתור. ללא צורך לחכות לנציג ולספק לו הסברים.

המסגרת עוברת בדיקה, כדי לראות שהבקשה שלכם לא חריגה ומבוקשת בהתאם לנתוני האשראי שלכם, וכעבור יום יומיים בדרך כלל הבקשה שלכם מאושרת.

 

לסיכום

הגדלת המסגרת לא עולה לנו כסף, אך חוסכת לנו ריביות מסוכנות שעלולות להצטבר אם עברנו את תקרת האשראי שמוקצבת לנו. וכן חשוב לזכור כי אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

 

אמצעי תשלום

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך