משכנתא לדירה מכונס נכסים – איך מקבלים אותה ואיך זה עובד?

לקיחה של משכנתא מכונס נכסים עשויה להיות עסקה משתלמת ביותר בחלק מהמקרים. אך אי אפשר להתעלם מהעובדה שמדובר בעסקה מורכבת שעלולה להיות כרוכה בסיכונים שונים. במדריך הנוכחי נתמקד במשכנתא לדירה מכונס נכסים, נסביר במה מדובר, איך מקבלים אותה ואיך ההליך עובד? הישארו אתנו ותקבלו את כל המידע שתמיד רציתם לקבל בנושא אבל לא ידעתם את מי לשאול.

 

רקע לכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו לאחר שמכרים שלנו שאלו אותנו לגבי נטילת משכנתא מכונס נכסים. לא היה לנו מושג בנושא, פרט לעובדה שמדובר בהליך מסורבל שכולל סיכונים. את כל הפרטים הללו ידענו משיחות שערכנו בעבר עם מנהל הבנק שלנו בנושא. בגלל שמדובר בעניין שאין עליו כמעט מידע ברחבי הרשת, החלטנו לפנות אל גורמים שמכירים את התחום באופן מעמיק וביררנו עמם את כל המידע הנחוץ.

 

מהי משכנתא לדירה מכונס נכסים?

אם אתם מתכננים לקחת משכנתא לדירה מכונס נכסים כדאי שתדעו שזו אותה משכנתא שאתם צפויים לקבל על רכישה של נכס בעסקה "רגילה". ההבדל היחידי הוא מה אתם צפויים לעשות עם התשלומים של המשכנתא בזמן שהנכס שלכם תקוע שכן, לא פעם, כאשר קונים בתים מכונס נכסים, עשויה להיות תקיעות בהליך הרכישה בזמן שתשלומי המשכנתא ממשיכים לרדת.

 

מה הפתרון למצב שכזה?

המומחים שסייעו לנו בכתיבת המדריך ציינו בפנינו שיש פתרון עבור מי מכם שמעוניינים ליטול משכנתא לרכישה של דירה מכונס נכסים. הפתרון הוא ליטול הלוואה משלימה. זו שתאפשר להחזיר את מלוא הסכום תוך תקופה קצרה יחסית. אם אתם מחליטים לפעול באופן שכזה, כדאי שתפעילו שיקול דעת ותבדקו שאתם אכן בוחרים בדירה שמתאימה לכם ולצרכים שלכם. המומחים מציינים כי אין מה לחשוש בעת רכישה של דירה מכונס נכסים, מכיוון שהיא מתבצעת אל מול נציג משפטי, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שאף אחד לא עובד עליכם.

 

איך זה עובד?

כדי לקבל משכנתא לדירה מכונס נכסים אתם צריכים לגשת אל הבנק שלכם ולהציג את הדירה שאתם מעוניינים לקנות. כאמור, ההליך של קבלת המשכנתא צפוי להיות זהה להליך של קבלת משכנתא שנעשה עבור רכישת דירה מקבלן. המומחים שלנו ממליצים לפנות אל יועצים פיננסיים ולא אל יועצי משכנתאות. שכן, אתם תצטרכו לקבל ייעוץ כללי שיאפשר לכם להחליט מהי ההלוואה המתאימה לכם ביותר.

 

חשוב לבחור ביועץ מומלץ

רגע לפני סיום חשוב לנו לציין בפניכם שבחירה של יועץ מומלץ היא אינה עניין של מה בכך. ההמלצה היא לערוך בירור מקיף בפלטפורמות הבאות לפני שאתם בוחרים ביועץ:

  • פייסבוק
  • גוגל
  • שיח פנים מול פנים עם מכרים

תבדקו אל מול כל גורם אפשרי אם הוא מכיר יועץ מומלץ ותבחרו ביועץ שלכם רק לאחר שתהיו בטוחים שמדובר באיש מקצוע עם ניסיון.

מטבעות ובית

 

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

פנסיה ומשכנתאות
המדריך המלא לפנסיה ולמשכנתאות

פנסיה ומשכנתאות הם נושא שלעיתים מרגיש כמו שפה זרה. בשנים האחרונות, עולה יותר ויותר השיח והמודעות לנושאים הללו. אפשר למצוא יועצי משכנתאות, יועצי פנסיה ובלוגים שלמים בנושא. במאמר הבא נציג

למאמר המלא »
חוֹק
דמי מחלה עקב תאונת דרכים

תאונת דרכים היא אירוע פתאומי ובלתי צפוי, אשר מלבד אי הנעימות והפגיעות הפיזיות שייתכנו בעקבותיה, היא עלולה אף להשפיע עלינו בטווח הארוך ולפגוע ביכולת ההשתכרות שלנו. לכן, חשוב להכיר את

למאמר המלא »