האם משרדים למכירה היא ההשקעה הטובה ביותר ב- 2021

שוק הנדל"ן למגורים מדשדש בשנים האחרונות. משקיעים רבים נתקלים בקשיים אל מול המדינה בכל הקשור בנדל"ן למגורים, ולכן פנו לחפש אלטרנטיבות אחרת. משרדים רבים מוצעים למכירה, והם יכולים להוות פתרון טוב מכמה סיבות.

 

עלות נמוכה אל מול הרווח

מחירם של משרדים להשקעה, הינו נמוך משמעותית ממחירי הדירות. כך שאם ברשותכם סכום כסף שאינו מביא אתכם לדירה ראשונה או נוספת, תוכלו להשקיע את הכסף שלכם בקניית משרד, אשר יניב לכם תשואה שנתית יפה של 7% בממוצע. התשואה בתחום המשרדים להשקעה הינה גבוהה יותר מהתשואה המתקבלת מהשקעה לנכס למגורים שעומדת על כ- 3% בממוצע, וזאת מבלי לקחת בחשבון את עליית הערך של המשרד בשנים הבאות.

 

ביקוש

הביקוש למשרדים לעולם יהיה. נתונים מהשנים האחרונות חושפים כי ברחבי הארץ תפוסת המשרדים כמעט מלאה, בעיקר במרכז. שוק המשרדים להשקעה הינו שוק יציב, שאינו מפסיק להתפתח. הכלכלה בישראל צומחת בעקביות, בעיקר בזכות הקפיצות המשמעותיות בתחום הייטק ושיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות המקימות משרדים בארץ.

 

מגמת עלייה בדמי השכירות

לפני שנים, דמי השכירות בתחום המשרדים היה נמוך משמעותית מהיום. אם בעבר היה נהוג לדרוש כ- 30 שקלים על מ"ר, כיום אם תרכשו משרד באזור המרכז תוכלו לדרוש כ- 90 שקלים למ"ר. עליית דמי השכירות במהלך השנים מוכיחה כי ישנה מגמה של עלייה בתחום, וכי הוא יוסיף ויעלה.

 

טווח מחירים רחב

משרדים להשקעה ניתן למצוא במגוון של גדלים, ובמגוון אזורים בארץ, כך שתוכלו לקנות משרד שידכם משגת. כמובן כי באזורים מרכזיים, מחיר המשרדים יהיה גבוה יותר. משרדים למכירה בתל אביב נעים בין 12,000 – 18,000 למ"ר. אם כי מדובר על משרדים חדשים שדמי השכירות שתגבו עליהם יהיו בהתאם. לעומת זאת, בעפולה לדוגמא, תוכלו למצוא משרדים במחיר של כ- 7 אלף למ"ר.

 

למה חשוב לשים לב?

קיימים הרבה מאוד משרדים למכירה, וחשוב שלא תלכו לאיבוד. ישנם כמה פרמטרים אותם צריך לבחון כדי לדעת אם ההשקעה במשרד היא כדאית. כמובן כי מיקום המשרד הוא השיקול המרכזי, שכן העדיפות היא לקנות משרד באזור מסחרי, בעיר עם מסחר ענף יחסית. חשוב לעשות סקר שוק ולבחון את המחיר שקיבלתם, כמה תשלמו למ"ר מרובע ומהם דמי השכירות הצפויים. בררו אם למתחם קיים היתר בנייה, אם המשרד שרכשתם נרשם כשלכם בטאבו, ואם החברה ממנה אתם קונים היא חברה מוכרת.

 

לסיכום

רכישת משרד להשקעה יכולה להיות השקעה משתלמת. כמובן כי יש לבחון כל מקרה לגופו, אך אם יש ברשותכם סכום כסף שאתם רוצים להשקיע, תוכלו למצוא מגוון רחב של משרדים במחירים שונים, אשר יניבו לכם תשואה גדולה יותר מאשר בהשקעה בדירת מגורים. הביקוש למשרדים הינו גבוה, ודמי השכירות הינם במגמת עלייה, כך שהשקעה בנדל"ן מסחרי יציבה ומבוקשת.

 

חדר ישיבות

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך