פינוי בינוי – האם זה משתלם?

פינוי בינוי הוא תהליך השבחה של מבנים ישנים בערים שונות בכל הארץ.

על מנת להוציא לפועל את התהליך, יש צורך במתן אישורים מהעירייה המקומית, ומדיירי הבניין.

עיקרי התהליך הם שלבי הפינוי והבינוי, אשר בהם מפנים את דיירי הבניין מדירותיהם ובונים בניין חדש במקומו.

תהליך זה אורך בדרך כלל מספר שנים.

מסיבה זו, אנשים רבים חוששים להתחיל בתהליך, משום שהם לא יודעים האם זה ישתלם להם בטווח הארוך.

לשם כך כתבנו את המאמר הזה.

אם אתם עומדים בפני הליך פינוי בינוי, המאמר הזה נכתב בשבילכם.

 

הפינוי

כאמור, השלב הראשון בתהליך הוא הפינוי. פינוי דיירי הבניין המיועד לפירוק והריסה מתבצע רק לאחר קבלת כל האישורים הרלוונטיים. החל מאישור של העירייה לביצוע המהלך, ועד לקבלת הסכמת כל הדיירים למהלך. לאורך כל שלב העבודות, דיירי הבניין אשר פונו יתגוררו בשכירות במקום אחר, על חשבון הקבלן.

 

הבינוי

השלב הבא בתהליך הוא כמובן הבינוי. כלומר, לאחר פינוי הדיירים מהבניין, מתחילים להרוס ולפרק אותו. במקומו, ייבנה בניין חדש ומודרני. בבניין זה, על כל דירה ישנה שנהרסה, ייבנו כ- 5 דירות חדשות. לאחר שלב הבינוי, כל הדיירים המקוריים של הבניין יקבלו דירות בבניין החדש.

 

הרווח לדיירים

הרווח לדיירים הוא כמובן התשואה שהם מקבלים. פינוי בינוי נעשה בדרך כלל בשכונות ישנות, ובבניינים בהם שווי הדירות נמוך במיוחד. בסיום התהליך, דיירי הבניין המקורי מקבלים דירות בבניין החדש. דירות אלה שוות הרבה יותר מהדירות שנהרסו, מה שהופך את התהליך לכלכלי ומשתלם במיוחד עבור הדיירים. בדרך כלל, הדיירים יוכלו לבחור האם למכור את הדירה החדשה, או לעבור לגור בה.

 

הרווח לעירייה

כאמור, העירייה מעורבת בתהליך. הסיבה לכך היא שגם לעיריות יש עניין בהליכי פינוי בינוי. התהליך מחדש שכונות ישנות, ומשפר את פני העיר. בנוסף, העיריות נהנות מארנונה גבוהה יותר בבניינים החדשים, ומהתיישבות מוגברת בעיר.

 

הרווח לקבלן והיזם

כאמור, על כל דירה ישנה שנהרסה, נבנות כ- 5 דירות. הדירות הנוספות, שאינן ניתנות לדיירים המקוריים של הבניין, נשארות בידיהם של הקבלן והיזם. בדרך כלל הם מגיעים להסדר חלוקה ביניהם, כך שכל אחד מהם מוכר מספר רב של דירות. בנוסף, בהליך פינוי בינוי אין צורך לשלם על הקרקעות, כך שהוא נחשב להליך חסכוני ומשתלם.

 

סיכום

פינוי בינוי הוא תהליך של השבחת מבנים ישנים, והוא משתלם במיוחד. כל אחד מהמעורבים הנוגעים בדבר יוצאים ברווח. הקבלן והיזם, הדיירים, ואפילו העירייה, יוצאים כולם ברווח עצום. לאור הנתונים הללו, ניתן לומר בצורה חד משמעית שהליך פינוי בינוי הוא משתלם וכדאי במיוחד. החיסרון היחיד שלו הוא הזמן הארוך שאורך התהליך.

 

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

גבר מתנהג מגונה כלפי אישה
מהו העונש על מעשה מגונה בפומבי?

ביצוע מעשה מגונה בפומבי יכול להיות בעל השלכות משפטיות חמורות, והתנהגות שכזו עלולה להוביל אף לאישומים פליליים ומאסר בין היתר. העונש על ביצוע מעשה מגונה בפומבי יכול להשתנות בהתאם לנסיבות

למאמר המלא »
מרחק גיאוגרפי
אתגרים לוגיסטיים ביבוא מסין

יבוא מסין הפך לאופציה פופולרית עבור עסקים רבים בשל העלויות הנמוכות והמגוון הרחב של מוצרים הזמינים. עם זאת, תהליך היבוא מסין מלווה באתגרים לוגיסטיים משמעותיים שיש להתמודד איתם כדי להבטיח

למאמר המלא »