3 דרכים לפחתת דמי ניהול הפנסיה שלכם

אם גם אתם מתקרבים לגיל שבו הפנסיה שלכם הולכת להיות דבר רלוונטי, או שסתם הבנתם שהגיע הזמן לעשות סדר עם הכסף שלכם, יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שניגשים לתהליך הזה. לקרן הפנסיה יש השפעה אדירה על המצב הכלכלי שלכם, ולמעשה היא הולכת להיות ההכנסה העיקרית שלכם לאחר הפרישה. כאן ננסה לעזור לכם להוריד את דמי הניהול שלה. 

 

ניהול הפנסיה

עוד לפני שנדבר על דמי ניהול פנסיה חשוב להבין על מה בדיוק אנחנו משלמים. כמו כל מכשיר פיננסי אחר, גם כספי הפנסיה שלכם מושקעים בשוק ההון. זה יכול להיות מנויות, אג"ח קרנות נאמנות או כל דבר אחר שיכול להניב לכם רווח בבוא העת. הניהול של קרן הפנסיה נעשה על ידי גוף פיננסי מסוים, והוא גובה דמי ניהול שהם למעשה הדרך שלו להרוויח מניהול הקרן שלכם.

ניהול הפנסיה

שיחה עם נציג של החברה

הדרך הראשונה שבה תוכלו להוריד את דמי הניהול היא באמצעות שיחה עם נציג של החברה שמנהלת את הקרן שלכם. לפעמים תופתעו לגלות עד כמה להוריד את גובה דמי הניהול, לאור העובדה שחברות הפנסיה לא מנסות אפילו להציע לכם הסדר זול יותר. ברגע שתביעו עניין קטן בהורדת דמי הניהול קיים סיכוי סביר שהחברה תיעתר לבקשה שלכם ותוריד אותם.

 

ייעוץ פנסיוני

עוד אפשרות שיכולה לעזור לכם להוריד את דמי הניהול היא ייעוץ פנסיוני. ייעוץ כזה הוא דבר חשוב בלי קשר לגובה דמי הניהול, אולם הוא יכול לעזור לכם גם בהקשר הזה. במסגרת הייעוץ היועץ יבדוק מה גובה דמי הניהול שאתם משלמים ויבין האם מדובר על דמי ניהול סבירים או שמא ניתן להוריד אותם.

ייעוץ פנסיוני

הסדר עם מקום העבודה

במקומות עבודה גדולים, בעיקר בשירות המדינה ניתן לקבל דמי ניהול מופחתים כחלק מההסדר עם מקום העבודה. מה שחשוב לבדוק במקרים הללו הוא את שאר התנאים של הקרן ולא רק את גובה דמי הניהול.

 

למה זה כל כך חשוב

הדבר האחרון שחשוב להבין הוא כנראה הבסיס לכל מה שדברנו עליו. אם תיכנסו לאתרים של קרנות הפנסיה או תבדקו את פרטי הקרן שלכם, תגלו שדמי הניהול מהווים אחוזים בודדים מהקרן. האחוזים הללו יכולים להיראות לכם כמו דבר פעוט, אולם לאור העובדה שמדובר על חיסכון ארוך טווח יכולה להיות להם משמעות רבה. כל אחוז שתורידו מדמי הניהול מתורגם להרבה כסף בפועל.

 

לסיכום

כדי להגדיל את ההכנסה שלכם לאחר שכבר לא תעבדו, עליכם לוודא שקרן הפנסיה שלכם מנוהלת בצורה נכונה. מלבד אפיקי ההשקעה וגובה ההכנסה החודשית של הקרן, עליכם גם לנסות להוריד את דמי הניהול שאתם משלמים על הקרן. דמי הניהול יכולים להיראות כמו דבר זניח, אולם בטווח הארוך יש להם משמעות מרחיקת לכת. כאן קיבלתם מספר דרכים שיעזרו לכם להוריד אותם.

3 דרכים לפחתת דמי ניהול הפנסיה שלכם

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

גבר מתנהג מגונה כלפי אישה
מהו העונש על מעשה מגונה בפומבי?

ביצוע מעשה מגונה בפומבי יכול להיות בעל השלכות משפטיות חמורות, והתנהגות שכזו עלולה להוביל אף לאישומים פליליים ומאסר בין היתר. העונש על ביצוע מעשה מגונה בפומבי יכול להשתנות בהתאם לנסיבות

למאמר המלא »
מרחק גיאוגרפי
אתגרים לוגיסטיים ביבוא מסין

יבוא מסין הפך לאופציה פופולרית עבור עסקים רבים בשל העלויות הנמוכות והמגוון הרחב של מוצרים הזמינים. עם זאת, תהליך היבוא מסין מלווה באתגרים לוגיסטיים משמעותיים שיש להתמודד איתם כדי להבטיח

למאמר המלא »