דירה להזהיר – איך שוכר בעייתי יכול להפוך את החיים לסיוט

אנחנו רגילים לחשוב שנדל"ן זו השקעה בטוחה שלא דורשת יותר מדי מאמץ ומניבה הכנסה טובה.

אך זו הנחה שגויה במידה ונתקעתם עם שוכר שמאחר באופן קבוע לתשלום שכר הדירה או שוכרת שגורמת נזקים לדירה.

אלו רק דוגמאות לסיטואציות שכמעט כל בעל דירה נתקל בהם באיזשהו שלב.

אנחנו כאן כדי לספר על מקרים בהם שוכרים מיררו את חייהם של בעל הדירה ולנסות לעזור בטיפים להתמודדות.

 

שוכר שלא משלם את שכר הדירה בזמן

הגיע ה- 1 בחודש או כל תאריך אחר בו קבעתם ששכר הדירה צריך להיות משולם, אתם פותחים את חשבון הבנק ורואים כי אף סכום לא נכנס? כנראה שהשוכר שלכם לא מייחס חשיבות לזמנים. כאן ניתן לחלק את הסיטואציה לשני מקרים. האחד – השוכר כן משלם אך באיחור, והשני – השוכר לא משלם כלל.

במקרה שהשוכר משלם באיחור חשוב לקיים איתו שיחה ולהבהיר את החשיבות בלהעביר את הכסף בדיוק בזמן בו סיכמתם. כמו כן, יש לעגן בחוזה השכירות את התאריך הספציפי בו שכר הדירה צריך להיות מועבר, ומומלץ מראש לדרוש מהשוכרים לבצע הוראת קבע או לקבל את הצ'קים לכל השנה.

 

שוכר שלא משלם את שכר הדירה כלל

בין אם זה ממצוקה כלכלית ובין אם זה מסכסוך ביניכם לבין השוכר, לא ייתכן כי הוא לא יעביר לכם את מלוא שכר הדירה. ניתן למנוע גם מקרה כזה באמצעות דרישה לביצוע הוראת קבע או להעברת צ'קים עבור כל חודש מראש.

ישנן גם חברות שמציעות שירותי גישור או התמודדות עם שוכר בעייתי, כמו חברת דיפרנט. החברה מספקת קו חם עם מומחים בתחום שניתן להתקשר ולהתייעץ איתם, ובמקרים קיצוניים יותר מציעה שירות של פינוי הדייר הבעייתי ותשלום שכר הדירה בשמו עד למציאת דייר חדש במקומו. אך חשוב לשכור את השירותים הללו מראש, בתחילת תקופת השכירות.

 

שוכר שלא מוכן להתפנות מהדירה

הסתיימה תקופת השכירות, יש לכם דיירים חדשים שמוכנים כבר להיכנס לדירה, אך הדייר הישן לא מוכן להתפנות. זהו אכן תרחיש גרוע שקשה להתמודד איתו. בגלל מקרים כאלה, שאכן קורים, כדאי לשכור את שירותיה של חברה, כמו דיפרנט, שתשלם לכם את שכר הדירה עבור שלושה חודשים מסיום החוזה, ותפנה בעצמה את הדייר הבעייתי.

 

שוכר שפוגע בנכס

השכרתם את הדירה עם ריהוט או מוצרי חשמל והשוכר שלכם גרם להם נזק? מראש חשוב לפרט בחוזה את כל הפריטים שמגיעים עם הדירה ואת מצבם. כך במידה וייפגעו יש לכם עילה לתביעה של השוכרים, או לסכם איתם כי הם יתקנו את התקלות, ללא הליך משפטי. ישנם גם חברות שמציעות ייעוץ בתהליך גישור מול הדיירים, כדי לפתור את הבעיות ללא תביעה.

מאחלים לכם כי לא תתקלו בדיירים כאלו!

 

שוכרים

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך