יצאתם לחל"ת? לפני שתקבלו החלטה, בדקו בהר הכסף

מגפת הקורונה שהובילה למשבר הכלכלי השאירה הרבה מאיתנו ללא עבודה או בחל"ת. במצב כזה אנו מחפשים פתרון כלכלי שיעזור לנו לשרוד את התקופה הזאת לפחות עד שנוכל להתחיל לחזור לעבוד או נמצא פתרון חלופי אחר כמו עבודה חדשה.

אם גם אתם ניצבים כרגע בפני מציאות חדשה ואתם מתלבטים כיצד לפעול כדי להיחלץ מהבור הכלכלי אליו נקלעתם אנחנו כאן כדי לספר לכם על אפשרות שאולי יכולה לעזור לרבים מכם.

אז לפני שאתם מחליטים לקחת הלוואה בריבית גבוהה או לשבור את הפיקדון לפני מועד הפירעון בדקו את האופציה הבאה: הר הכסף.

 

מהו הר הכסף?

מה אם הייתם מגלים שיש בידיכם אוצר ששייך לכם ובכלל לא ידעתם שהוא קיים? זהו בדיוק מה שתוכלו לגלות בפרויקט הר הכסף.

בבדיקות שערכו מומחים של משרד האוצר התגלה שיש מיליארדי שקלים שנמצאים בחשבונות רדומים בגופים פיננסים שונים בארץ שבעליהם כלל אינם מודעים אליהם.

ביניהם תוכלו למצוא חשבונות בנק ששכחתם לסגור, קרנות פנסיה מעבודות ישנות, קרנות השתלמות, קופות גמל,  חסכונות על שמכם או ירושות של קרובי משפחה שנפטרו שלא ידעתם על קיומן.

הר הכסף, הוא אתר שהקים משרד האוצר יחד עם בנק ישראל במטרה לעזור לאותם אנשים לאתר את הכספים האבודים האלו.

האתר עובד כמנוע איתור המחפש עבורכם בחינם, האם יש על שמכם או על שם קרוב משפחה שנפטר חשבון רדום.

האתר הוא חינמי וכל ישראלי יכול להשתמש בו על יד מילוי של מספר פרטים אישיים. כך שגם אם אתם חושבים שהסיכוי שלכם למצוא חשבון על שמכם שלא ידעתם עליו הוא נמוך, אין שום נזק בלנסות מכיוון שהשירות הוא חינמי.

 

איך נוצר חשבון רדום?

ישנם הרבה מקרים בהם יכולים להיווצר חשבונות רדומים וזה לא כל כך נדיר, לכן גם בארץ הכספים בחשבונות הרדומים הצטברו לסכום כל כך גבוה.

למשל כאשר פתחתם חשבון בנק לתקופה קצרה ושכחתם לסגור אותו, או תכנית חיסכון שנפתחה על שמכם על יד קרוב משפחה שלא ידעתם על קיומה. קרנות פנסיה שנפתחו לכם על יד המעסיק מעבודה ישנה ששכחתם מקיומן ועוד הרבה מקרים נוספים.

 

מה עושים אם גיליתם חשבון רדום?

מצאם כסף אבוד? נהדר! עכשיו אתם יכולים להתחיל לפעול כדי לקבל את הכסף שיכול לעזור לכם להעביר את התקופה הזאת.

אתר הר הכסף מציג בפניכם את סוג הפיקדון שעל שמכם ובאיזה חברה הוא נמצא, אך אין עוד מידע מעבר לכך. כדי למצוא מידע נוסף עליכם לגשת לאתר הגוף הפיננסי ולחפש באזור האישי את המידע על החשבון- סכום הכסף שיצטבר, האם עבר מועד הפירעון ועוד הרבה מידע נוסף.

לדוגמה, אם מצאתם קרן פנסיה נשכחת אתם יכולים לאחד את קרנות הפנסיה הקיימות כדי לחסוך בדמי הניהול הנגבים מכם כל חודש. ככל שהסכום שצברתם בקרן הפנסיה גבוה יותר אתם יכולים לקבל תנאים טובים יותר ואף תשואות גבוהות יותר בהתאם להשקעות שלכם.

אם מצאתם קרן השתלמות ועברו 6 שנים כך שכבר ניתן לפדות אותה תוכלו לפדות אותה ללא מס ולהשתמש בה לצרכים המיידים שלכם או אם תרצו תוכלו להשקיע את הכסף ולהמשיך לצבור תשואות.

כמובן שבכל המקרים האלו כדי לקבל את הכסף תצטרכו למלא את דרישות הבנק, בין אם זה זיהוי טלפוני במקרים בהם הסכומים הם קטנים או הגעה לסניף על מנת להציג את כל המסמכים הרלוונטיים כאשר מדובר בסכומים גבוהים יותר.

הר הכסף

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך