מה הצעד הבא אחרי לקיחת משכנתא?

רבים מאתנו עוקבים אחר השלבים המקדימים שעלינו לבצע, כדי שנוכל לקבל את המשכנתא, אך מעטים הם אלה שמסתכלים קדימה ותוהים – מהם הצעדים שצריך ליישם לאחר מכן? אם אתם מכירים בעניין זה מקרוב, כדאי שתדעו שאתם לא לבד.

מדובר בתרחיש ידוע שנובע מחוסר פניות נפשית. אנחנו כאן כדי להקל עליכם בהקשר זה ולהציג את הצעד הבא, כדי שתוכלו להכין את עצמכם אליו מכל הבחינות. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתתנהלו נכון בכל עת.

 

רכישת ביטוח משכנתא

הבנקים מבקשים לא פעם לקבל אסמכתא שמאשרת את קיומו של ביטוח חיים למשכנתא. מדובר בביטוח שיגן עליכם, הרוכשים ממצבים שבהם לא ניתן יהיה להחזיר את ההלוואה, בעקבות פטירתו של הלווה. חשוב לציין שהפוליסה של ביטוח זה מותאמת לסכום ההלוואה ולתקופה של תכנית המשכנתא שנבחרה על ידיכם.

כך שבעצם, הבנק יוכל לקבל את יתרת הסכום לתשלום במקרה של מוות. מדובר בביטוח חשוב שעליכם להחזיק, כדי שבני המשפחה שלכם לא יצטרכו להתמודד עם העול הכבד של ההחזרים שעשוי לעבור לידם.

ביטוח משכנתא

השלב הראשון: תערכו סקר שוק

הבנק שלכם צפוי להתנות אל לקיחת המשכנתא ברכישת הביטוח שהוצג לעיל. שכן, הוא רוצה להיות בטוח בכך שיהיה גורם אחראי שיקבל על עצמו את יתרת הסכום לתשלום במקרה חריג. אתם צריכים לקחת את העניין לידיים ולבדוק מהן הצעות המחיר שיינתנו לכם מצד חברות ביטוח שונות.

נמליץ לערוך בשלב ראשוני זה סקר דרך חברת ביטוח הומי שיגלה בפניכם לא רק את הסכומים לתשלום, אלא גם את האותיות הקטנות (והגדולות) שמופיעות בכל פוליסה.

 

השלב השני: תבקשו המלצות

בחירה בחברת ביטוח שתיקח את האחריות על תשלומי המשכנתא שלכם זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמחייב בירור אודות טיבן של חברות שונות. אם אתם רוצים לבצע בחירה נכונה בהקשר זה, עליכם לבקש המלצות על חברות ביטוח שלא התנערו מאחריות ברגע האמת. נציין שתוכלו לקבל מידע רלוונטי בנושא בעת גלישה בלשונית הביקורות של גוגל או באמצעות קריאת חוות דעת שנכתבו בפורומים משפטיים.

 

מוגבלות מקצרת חיים – מהי? ומה הקשר שלה לצעד הבא?

חשוב שתכירו במונח חשוב שמתקשר באופן ישיר ללקיחת המשכנתא. מדובר במוגבלות מקצרת חיים שעשויה לייקר את הביטוח שלכם. הכוונה למצבים שבהם הלווה חולה במחלה שעשויה לקצר את תוחלת חייו ב – 3 שנים לפחות לעומת תוחלת החיים הממוצעת בישראל. כידוע, ביטוח משכנתא נחשב לעניין חיוני במצב שכזה.

 

השורה התחתונה – הגיע הזמן להחזיק בביטוח משכנתא

רוכשי דירות שנטלו משכנתא, צריכים לפנות לחברת ביטוח, כדי שזו תספק להם ביטוח חיים למשכנתא. בשלב זה אתם מכירים בביטוח זה ומבינים בחשיבות הגבוהה שלו. זה הזמן לפנות לחברה נחשבת שתספק לכם ביטוח מקיף שיקנה לכם ולגורם המלווה (הבנק) ביטחון.

משכנתא

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך