מה עושים אם קיבלתם דחייה מהבנק?

במבנה הכלכלי של החיים העכשוויים אתם עלולים לעיתים למצוא את עצמכם במצבים פיננסים שונים הדורשים מכם הערכות מחדש ועזרה של איש מקצוע. לפעמים קורה, וזה יכול לקרות להרבה אנשים, שמקבלים דחייה מהבנק. אם זה קרה לכם, אנחנו בטוחים שזה לא כיף ואולי קצת מלחיץ. יחד עם זאת חשוב לזכור שעם עבודה נכונה ומדויקת בעזרת איש מקצוע שיודע מה הוא עושה, תוכלו לטפל בדחייה.

למעשה זו תהיה מין אפשרות עבורכם לעשות חישוב מחדש, להבין ולנתח את המצב שלכם מול הבנקים ולהתמודד עם שינוי. עם טיפול נכון במקרה, והערכות מחודשת של מצבכם הכלכלי, תוכלו לצאת לדרך חדשה ולא לקבל עוד דחיות בעתיד. אז אם זה מצבכם הגעתם למאמר הנכון – כאן נעשה לכם סדר בכל מה שנוגע לדחייה מהבנק, מדוע היא מתרחשת ומה אפשר לעשות עם זה.

 

כיצד יכול להווצר מקרה של דחייה מהבנק?

ראשית יש להכיר את המונח ״תעודת זהות בנקאית״. לכל מי שפתח חשבון בבנק ישראלי וממשיך להחזיק אותו קיים רישום המלמד על מצבו הכלכלי הרישום הזה נקרא תעודת זהות בנקאית או דו״ח נתוני אשראי או דו״ח נתונים כספיים. זה בעצם מידע על הלקוח המאפשר לבנק להחליט האם ואיזה שירותים כלכליים הבנק יכול להעניק ללקוח.

אם נתקלתם בסירוב מהבנק סביר להניח שיש לכם כמה נתונים שליליים בדו״ח זה ואלה מורידים את דירוג האשראי שלכם. הבנק יתעניין בדברים כגון חובות, החזרי הוצאות, תשלומי משכנתא, פיגורי תשלומים, שקים שחוזרים על בסיס קבוע ועוד. כל אחד מהדברים האלה, אם הוא לא מטופל בצורה חכמה, יכול לפגוע בדירוג האשראי שלכם.

 

אז מה אפשר לעשות?

ראשית התייעצו עם איש מקצוע מומחה. כיום קיימות חברות מצוינות, מקצועיות ונעימות מאד כגון ניו קרדיט. בחברה זו תוכלו למצוא עורכי דין ואנשי מקצוע מהמעלה בראשונה, המכירים היטב את התחום ויוכלו גם לעזור לכם נקודתית וגם לבנות תוכנית להמשך.

אנשי מקצוע טובים יכולים לנתח את המצב שלכם לאושרו ולהוביל אתכם לשינוי. לדוגמא החברה איתה תעבדו תוכלו לבדוק אם אתם זכאי להטבות פיננסיות שיכולות לעזור לכם, ובכלל יסייעו לכם לחשוב על יציאה מהמצב שהוביל לדחייה. יש להם כלים רבים ושנים של נסיון כדי להבין איך להוביל אנשים בתהליכים פיננסים מצוינים.

 

למה חשוב שיהיה לכם דירוג אשראי גבוה?

כיום במערכת הפיננסית המודרנית קיימות הרבה פעולות שעליכם לבצע דרך הבנק. בראש ובראשונה לקיחת הלוואה. במידה ואתם זקוקים להלוואה ואין לכם דירוג אשראי גבוה, יש סיכוי טוב שתקבלו סירוב מהבנק. אך לא רק להלוואות. לפעמים דברים קטנים יותר כגון פנקסי צ׳קים ואפילו כרטיסי אשראי עלולים לקבל דחייה ולייצר עבורכם מצב מאד מורכב שכן אלה דברים שכולנו חייבים כדי להסתדר בחיי היום יום! לסיכום, אם מצאתם את עצמכם מקבלים דחייה מהבנק, זה לא נעים אך יש איך לפעול! התחילו עכשיו לבנות עתיד פיננסי טוב יותר.

דחייה מהבנק

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך