מחיר למשתכן: פתרון לזוגות צעירים

זוגות צעירים רבים רוצים לפרוש כנפיים ולהתחיל בדרך המשותפת החדשה שלהם ביחד.

אחרי שנים שבהן הם גרו בדירה קטנה עבור תשלומי שכר דירה מופקעים יותר או פחות, מעוניינים הזוגות להחזיק בנכס משלהם.

לצורך העניין הזה יצטרכו הזוגות לשלם מאות אלפי שקלים ויותר, בהתאם למקום בו הם ירצו לגור, ולפעמים ההון העצמי שלהם לא מספיק כדי לסגור את התשלומים האלו בפעם אחת.

כדי להוזיל את מחיר הדירה ולאפשר לזוגות צעירים להשתלב בשוק רכישת הדירות, מיזם מחיר למשתכן נכנס לתמונה.

אז בואו נבין קצת יותר לעומק את הנושא – מחיר למשתכן: פתרון לזוגות צעירים.

 

למי מיועד מחיר למשתכן?

מחיר למשתכן הוא מיזם שנושא בתנאים משופרים עבור רכישת דירה, כאשר היזמים שלוקחים על עצמם את פרויקט הבנייה באיזור מסוים צריכים להציע מחירים אטרקטיבים במיוחד ונמוכים באופן משמעותי ממחירן של דירות בדרך כלל. הבחירה על היזם שיקבל את הפרויקט מתבצעת באמצעות מכרז ובו כל יזם מציע את הצעות המחיר שלו עבור הדירות שייבנו בשטח המדובר.

מחיר למשתכן הוא פרויקט המיועד לאנשים שנמצאים בשלבים המוקדמים יחסית של חייהם, מהסיבה הפשוטה שהם עוד לא הספיקו לצבור לעצמם מספיק כסף על מנת לרכוש לעצמם דירה במחיר מלא. מעת לעת משתנים הקריטריונים עבור הזכאות לגשת למחיר למשתכן, כאשר בעבר הקריטריון התייחס למספר ילדים וכן ותק בנישואין, בהמשך בוטלה ההתייחסות למספר הילדים וניתנה עדיפות לאנשים שהם יוצאי צבא, בהמשך נוסף קריטריון של מיצוי כושר השתכרות, ואילו היום מחיר למשתכן מתייחס בעיקר לזוגות נשואים או עבור רווקים שהם מעל גיל 35 שלא החזיקו בדירה במשך חמש השנים האחרונות. בשנת 2018 התרחב מעגל הזכאים, ונוספו אליו הורים גרושים מתחת לגיל 35 וכן רווקים מעל גיל 26.

 

מחיר למשתכן: פתרון לזוגות צעירים

מחיר למשתכן, אם כך, הופך לפתרון הנוח והזמין ביותר עבור זוגות צעירים שמעוניינים לרכוש דירה. בצורה הזו הם יכולים להנות מדירה חדשה לחלוטין, על כל המשתמע מכך – דירה יד ראשונה מעוצבת ובמקביל תנאי רכישה מעולים במחיר סביר לגמרי.

 

איך נרשמים למחיר למשתכן?

תכנית מחיר למשתכן היא תכנית גדולה שמדי שנה מציעה מגוון פרויקטי מגורים חדשים לזוגות צעירים. על מנת להירשם למחיר למשתכן יש להקפיד שאתם אכן עומדים בתנאים שמתפרסמים מדי שנה באתר האינטרנט gov של השירותים הממשלתיים. את ההרשמה עצמה מבצעים גם כן באמצעות אתר האינטרנט, שם תידרשו להציג מגוון מסמכים על מנת שהזכאות שלכם תוכל להיבדק.

 

כל מי שמגיש בקשה מקבל את האפשרות לרכוש דירה במחיר למשתכן?

אז זהו, שלא. מחיר למשתכן נעשית דרך הגרלה. מבין כל המבקשים זכאות למחיר למשתכן, נבחרת רק כמות מסויימת של זוגות שיכולים לרכוש דירה במחיר למשתכן, על פי כמות הדירות המוצעת לרכישה בפרוייקטים השונים. למשל, בשנת 2017 הוצעו במחיר למשתכן סדר גודל של כ-15 אלף דירות, להן נרשמו כ-42 אלף אנשים. על ידי ההגרלה נבחרו הזוגות שיכלו לקחת חלק בפרויקט.

 

מחיר למשתכן זה נחמד, אבל מאיפה מביאים את הכסף?

מחיר למשתכן בא במטרה להוזיל את מחיר הדירה, אולם בכל אופן נשאר כאן סכום כסף גדול שיש להשלים. הזוגות יכולים להשלים את הכסף על ידי לקיחת משכנתא בתנאים טובים שמוצעת להם על ידי הבנקים. אם כל הנושא הזה חדש וזר לכם, אתם מוזמנים להיכנס לאתר משכנתא אינפו ולהתייעץ עם טובי יועצי המשכנתאות בארץ בדרך אל הדירה שתמיד חלמתם עליה. שיהיה המון בהצלחה!

 

כסף ומפתחות

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

האם מחיר למשתכן משתלם_ 
האם מחיר למשתכן משתלם?

מדינת ישראל מתמודדת עם משבר נדל"ן עמוק וחריף במשך שנים רבות. ממשלות שונות ניסו לטפל במשבר ולפתור אותו. אחד הניסיונות הוא באמצעות תוכנית מחיר למשתכן. לפני שמגיעים הצעה ומבקשים לרכוש

למאמר המלא »