איך מאתרים כספים אבודים לפני תעודת זהות?

זה אומנם נשמע לרוב האנשים אבסורד, כי איך יכול להיות שעבדנו כל כך הרבה שנים ובסופו של דבר איבדנו את הכסף? עם זאת, ולמרות שאולי גם אתם בטוחים שאתם מאוד אחראים ומסודרים, בהחלט יכול להיות שפשוט יש לכם כספים אבודים. יכולות להיות לכך סיבות שונות, כמו לדוגמא, מעבר בין עבודות או אולי מצב שבו החלפתם בין כמה סוכני ביטוח לאורך השנים. אם הייתה תקופה שבה גרתם בחו"ל יכול להיות שיש לכם כספים אבודים שנצברו בזמן הזה או שאולי פשוט החלפתם שם ועל שמכם הישן יש עוד חיסכון. עובדה היא שיש לא מעט אנשים בישראל שיש להם כספים אבודים והאמת, שלעיתים מדובר על כספים לא מבוטלים בלבד. לכן, אם קיימת היום מערכת משוכללת כמו Find my money, למה שלא תעשו בה שימוש? אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לוותר על מה שמגיע לכם, ואם כל מה שדורשים מכם זה לכתוב את מספר תעודת הזהות שלכם ובהתאם לכך יתבצע החיפוש, למה אתם מחכים?

קופת חיסכון

על כמה כסף מדובר ומה תעשו איתו?

לא קל לענות על שאלות כאלה, שכן זה מאוד תלוי. יש אנשים שחסכו לאורך שנים בלי שהם בכלל שמו לב ובלי שהם ידעו, ואילו אחרים חסכו כך רק כמה חודשים. יש כמובן גם הבדל בין אדם שחסך אלף ₪ בחודש לעומת אדם שחסך רק כמה מאות שקלים, כך שאין ספק שכל מקרה נבדק לגופו. מה שאתם כן יכולים להיות בטוחים לגביו, זה שרק אתם תחליטו מה לעשות עם הכספים האבודים האלה. אתם יכולים לבחור לבזבז אותם, לקנות מכונית חדשה או לצאת לטיול שתמיד רציתם, אך מה שבטוח זה שרק אתם קובעים. הכסף הזה הוא כסף אבוד ששייך לכם ולכן בהחלט ניתן לומר שהגיע הזמן שהוא יחזור לבעליו.

התנהלות כלכלית חכמה יותר

אחרי שתקבלו את כל המידע אודות החסכונות האבודים שלכם ואודות כל הכספים שמחכים לכם, בהחלט יכול להיות שתחליטו לעשות שינוי מהותי יותר מבחינה כלכלית. זה לא משנה אם תרצו לעבור להיות עצמאים או שתרצו להוציא חשבונית לשכיר כי תעשו עוד עבודות במקביל לעבודתכם הרגילה. מה שכן, כדאי יהיה לנצל את העובדה שאתם עושים סדר בכל הכספים שלכם כדי לקחת את האחריות לידיים. זה לא משנה מה הסיבה שבגללה לא היה לכם ברור איפה נמצא הכסף שלכם או למה בכלל היו לכם כספים אבודים. מה שבטוח זה שמעכשיו תוכלו לשלוט על הדברים בצורה הרבה יותר יעילה. אתם לא היחידים שהלכו לאיבוד בין כל חברות הביטוח הקיימות בישראל שכן המטרה של חברות הביטוח היא לבלבל את האויב. מה שכן, בעזרת מערכת משוכללת אתם יכולים לקבל את כספכם בחזרה ולבטל ביטוחים מיותרים או כפולים, אז למה שלא תעשו זאת?

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

שעון ומטבעות
מה לומדים יועצי משכנתאות?

אם אתם מתעניין בעסקי הנדל"ן, אתם עשויים לשקול קריירה כיועץ משכנתאות. יועצי משכנתאות נותנים ייעוץ ללקוחותיהם לגבי משכנתאות. הם גם עוזרים להם למצוא ולהגיש בקשה לקבלת ההלוואה המתאימה ביותר שתתאים

למאמר המלא »